Półmaska ochronna "Antysmogowa" MB 40 VS FFP3 NR D

Zdjęcie półmaski przeciwpyłowej (ochronnej, filtrującej) P3 - MB 40VS FFP3 - przód
Zdjęcie półmaski przeciwpyłowej (ochronnej, filtrującej) P3 - MB 40VS FFP3 - tył

Certyfikowana półmaska przeciwpyłowa klasy FFP3 zapewniająca skuteczną ochronę przed pyłami PM2.5 i PM10 zawartmi w tzw smogu

KLASA   FFP3 – 20 x NDS   ===>   Tabela obowiązujących wartości NDS

Półmaska filtrująca jednokrotnego użytku  MB 30 V FFP3 NR D stanowi kompletny sprzęt ochrony układu oddechowego przed aerozolami z cząstek stałych i ciekłych. Półmaska przeciwpyłowa jest przeznaczona do ochrony układu oddechowego przed aerozolami z cząstek stałych lub aerozolami na bazie wody (pył, dym) oraz aerozolami ciekłymi (mgły), o ile stężenie fazy rozproszonej tych aerozoli w powietrzu nie przekroczy wartości 20 x NDS. Półmaska została zaprojektowana tak aby była łatwa w dopasowaniu do kształtu twarzy i zapewniała komfort podczas długiego użytkowania. 

Półmaska jest wyposażona w uszczelkę twarzową wykonaną z pianki, która poprawia skuteczność filtracji oraz komfort użytkowania.

Półmaska została przebadana przez CIOP-PIB pod kątem penetracji pyłami zawartymi w tak zwanym smogu: PM1, PM2.5, PM4 ,PM10  

Średnia skuteczność filtracji:

  • PM1 - 98,80%
  • PM2.5 - 98,86%
  • PM4 - 98,89%
  • PM10 - 98,89%

Zalety:

Półmaska idealnie nadaje się do codziennego użytkowania - jest lekka, łatwa w dopasowaniu i nie powoduje podrażnień podczas długiego użytkowania, może być również stosowana przez dzieci ponieważ zastosowanie dodatkowej uszczelki gwarantuje szczelne przyleganie bez względu na kształt i rozmiar twarzy. Czasza półmaski wyposażona jest w zacisk nosowy, zawór wydechowy dwie taśmy nagłowia niewymagające regulacji, wykonane z syntetycznej taśmy gumowej. Zastosowanie zaworu wydechowego pozwala zmniejszyć stężenie dwutlenku węgla i wilgotność wewnątrz czaszy półmaski a także zmniejsza opory wydechowe.

Półmaska przeciwpyłowa jest zgodna z:

  • Normą  EN 149: 2001+A1:2009 "Sprzęt ochrony układu oddechowego - Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami - Wymagania, badania, znakowanie".
  • Dyrektywą 89/686/EWG
  • CE 1437
  • Certyfikat: WE/S/2700/2017

Uwaga!

Smog od wielu lat stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców dużych miast. Większość oferowanych przez konkurencją półmasek " antysmogowych" to produkty higieniczne. Nie są to maski specjalistyczne, nie są zgodne z normami określającymi skuteczność filtracji, a co za tym idzie często nie gwarantujące ochrony przed występującym zagrożeniem.

Zastosowanie:

Półmaska służy do ochrony układu oddechowego przed smogiem pochodzącym głównie z nieefektywnego spalania węgla, spalin silników wysokoprężnych i benzynowych. 

Oprócz tego półmaska spełnia wymagania klasy FFP3 i mozna ją stosować do:

ochrony dróg oddechowych przed dużym stężeniem pyłów respirabilnych, podczas spawania i lutowania, garbowania, galwanizowania, prac z azbestem, dymami tlenków metali (cynku, ołowiu, arsenu, wanadu, srebra) powstającymi w procesie wytopu, odlewania lub obróbki metali.

Ochrona przed pyłami zawierającymi beryl, antymon, kadm, kobalt, nikiel, rad, strychninę, pyły i mgły surowców farmaceutycznych, cząstki radioaktywne, bakterie oraz większość wirusów.